Podziękowanie Za Zaproszenie Na Ślub – Jak Napisać?

Podziękowanie za zaproszenie na ślub

Podziękowanie Za Zaproszenie Na Ślub – Jak Napisać?

Podziękowanie za zaproszenie na ślub staje się coraz bardziej popularnym trendem wśród Polaków. Wcześniej zwykle powiadamialiśmy telefonicznie młodą parę o tym czy pojawimy się na ich weselu czy też z przyczyn losowych nie będziemy mogli uczestniczyć w tej pięknej uroczystości. Obecnie coraz więcej osób – wysyła podziękowanie za zaproszenie ślubne w postaci ładnie ozdobionej kartki. Zwyczaj ten przywędrował do nas zza oceanu gdzie wysyłanie takich podziękowań jest na porządku dziennym. Jest to nie tylko miły gest ale również duże ułatwienie dla pary młodej. W ten sposób potwierdzamy swoją obecność, co oczywiście pomaga w stworzeniu ostatecznej listy gości. W tym artykule opiszemy co powinno zawrzeć się w takim podziękowaniu.

Zaproszenie na ślub a karta odpowiedzi

Często młode pary do zaproszenia dołączają tzw. kartę odpowiedzi. Można ją uznać za podziękowanie za zaproszenie za ślub. Na niej oczywiście musimy sformułować swoją odpowiedź w związku z naszą obecnością na weselu. Forma będzie należeć oczywiście do nas lecz istnieje schemat, którego używa większość osób:

Drodzy Justyno i Mateuszu! Z przyjemnością informujemy, że przybędziemy na Wasz ślub oraz wesele, które odbędą się w sobotę 28 sierpnia.” Pozdrawiamy Anna i Bartosz Kowalscy.

Jest to krótka a zarazem zwięzła forma, która zawiera wszystkie najważniejsze informacje. Należy pamiętać aby odesłać taką kartę w jak najkrótszym czasie po otrzymaniu zaproszenia na wesele.

Czasami na zaproszeniu możemy znaleźć dwa skróty:

 • RSVP (z francuskiego: repondez s’il vous plait) – oznacza to, że zapraszający prosi o odpowiedź czy skorzystamy z jego zaproszenia czy też nie.
 • En cas d’empachement – odpowiadamy tylko w przypadku gdy nie będzie mogli skorzystać z zaproszenia.

Podziękowanie Za Zaproszenie Na Ślub – podsumowanie

Jak widać są sytuacje gdy na zaproszenia czasami po prostu nie odpowiadamy ponieważ życzy sobie tego osoba zapraszająca. Podziękowanie to nie tylko grzecznościowa forma wdzięczności za zaproszenie. To również wyraz szacunku do osoby, która nas zaprosiła. Treść podziękowania oczywiście zależy tylko od nas, jednak warto pamiętać o tym by zawierało wszystkie najważniejsze informacje.

Udostępnij ten wpis

Comments (3)

 • mareczek34 Odpowiedz

  Podziękowania za zaproszenie na ślub to fajny gest ze strony zaproszonych gosci :>

  1 sierpnia 2016 o 15:46
 • Tomaszradom34 Odpowiedz

  Też musze wymyślić jakieś podziękowania za zaproszenie na ślub bo ostatnio dostałem zaproszenie na ślub swojego brata ^^

  3 sierpnia 2016 o 15:53
 • Karolinka932 Odpowiedz

  My dołaczaliśmy podziękowania za zaproszenia na ślub wraz z zaproszeniami 😉

  4 sierpnia 2016 o 15:54

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Nazwy marek i firm: Pampers, Rafaello, Ferrero Rocher oraz Mon Cheri są własnością ich prawnych właścicieli i zostały użyte tylko i wyłącznie w celach informacyjnych.