Jak Nazywają Się Poszczególne Rocznice Ślubu?

Jak nazywa się rocznica ślubu 10, 20, 30, 35

Jak Nazywają Się Poszczególne Rocznice Ślubu?

Rocznica ślubu to bardzo ważny dzień w życiu małżeństwa. Mimo upływu czasu każda kolejna rocznica powinna być dla was tak samo ważna jak każda inna. Jednak czy wiedzieliście o tym, że rocznica to nie tylko liczba? Poszczególne rocznice posiadają swoje konkretne nazwy – od papierowej do dębowej. Ich nazwy to nie tylko puste słowa. Na każda rocznicę powinniśmy obdarowywać się prezentami związanymi z ich nazwami. Idąc tym tropem na pierwszą rocznicę powinniśmy dostać np. miłosny list. W tym artykule opiszemy poszczególne nazwy rocznic.

10 rocznica ślubu i jej znaczenie

W swoją 10 rocznicę ślubu ludzie bardzo często odnawiają swoją przysięgę małżeńską. Jest to bardzo ważna rocznica ślubu, która świadczy już o długiej drodze jaką przebyło dane małżeństwo. Rocznica ta nosi nazwę cynowej. Najczęściej kupowany prezent związany z jej nazwą to stylowy zegarek.

20 rocznica ślubu – jedna z ważniejszych

Większość małżeństw, jakie to zostały zapytane o to, która rocznica była dla nich szczególna wskazuje właśnie dwudziestą. To właśnie na nią wybierają się w podróż życia tak aby celebrować ten moment w ich małżeństwie jak najbardziej. Rocznica ta nosi nazwę porcelanowej. Prezentów związanych z nią nie musimy wymieniać ponieważ jak wiadomo jest ich cała masa.

30 rocznica ślubu – szmat czasu za wami

Niektórzy mówią, że to już nie miłość tylko przyzwyczajenie. Jednak osoby, które się nie kochają nie wytrzymują, ze sobą aż 30 lat! Rocznica ta nosi nazwę perłowej. Najczęściej wybieranym prezentem przez mężczyzn jest oczywiście biżuteria. Dalsze rocznice takie jak np. 35 rocznica ślubu – opiszemy poniżej.

Jak nazywa się rocznica ślubu 10, 20, 30, 35Pozostałe nazwy rocznic

 • 35 – rocznica koralowa
 • 40 – rocznica rubinowa
 • 45 – rocznica szafirowa
 • 50 – rocznica złota
 • 55 – rocznica szmaragdowa
 • 60 – rocznica diamentowa
 • 65 – rocznica żelazna
 • 70 – rocznica kamienna
 • 75 – rocznica brylantowa

Warto wspomnieć iż małżeństwa, które są już ze sobą 50 lat otrzymują Medal za długoletnie pożycie małżeńskie od samego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Taki prezent na 50 rocznicę ślubu to naprawdę ogromne wyróżnienie. W prawdziwej miłości liczby i nazwy nie mają znaczenia. Liczy się tylko uczucie między dwoma osobami, o które musimy dbać całe życie

Udostępnij ten wpis

Comments (3)

 • Kasiula82 Odpowiedz

  Na naszą 10 rocznicę ślubu również odnowilismy przysięgę małżeńską 😉

  1 sierpnia 2016 o 15:44
 • Oliwia332 Odpowiedz

  20 rocznica ślubu to dobry moment na zafundowanie sobie wycieczki zycia 😉

  3 sierpnia 2016 o 15:51
 • Natalia1988 Odpowiedz

  U moich rodziców 20 rocznica ślubu wiązała sie z wyjazdem za granice 😉

  4 sierpnia 2016 o 15:52

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Nazwy marek i firm: Pampers, Rafaello, Ferrero Rocher oraz Mon Cheri są własnością ich prawnych właścicieli i zostały użyte tylko i wyłącznie w celach informacyjnych.