Jak Zorganizować Ślub w Plenerze?

Ślub w plenerze

Jak Zorganizować Ślub w Plenerze?

W Polsce coraz popularniejszą formą ślubu jest Ślub w plenerze. Wszystko przez to, że pary młode starają się zrobić wszystko aby ich wesele było czymś wyjątkowym, aby zapamiętali je do końca życia. Obraz jak z filmu – piękne kwiaty, zielona trawa bądź plaża i piasek a do tego goście siedzący na pięknie przyozdobionych składanych krzesełkach. Wiele par młodych marzy o takim ślubie, jednak jest parę rzeczy, które mogą przeszkodzić nam w organizacji wesela.

Ślub w plenerze a przysięga małżeńska

Tutaj jest największy problem ponieważ prawo kanoniczne zabrania zawierania przysięgi małżeńskiej w innym miejscu niż kościół. Jednak nie wszystko stracone! Istnieje możliwość złożenia prośby o udzielenie takiej zgody – musimy podać jakiś ważny powód dlaczego ślub miałby nie odbyć się w kościele. Nie możemy oczywiście napisać, iż podobna nam się okolica, w której chcemy wziąć ślub bo to oczywiście nie przejdzie. Warto jednak pamiętać – na takie zezwolenie możemy czekać nawet rok. Jednak czego się nie robi dla swojego wesela. 

Łatwiej sprawa wygląda z ślubem cywilnym – tutaj nie powinniśmy się napotkać z dużymi przeszkodami (na pewno będzie nam łatwiej niż z kościołem). Jednak należy pamiętać o równie ważnej sprawie – tutaj też będziemy mieli sporo formalności do wypełnienia. Urzędnicy zazwyczaj wychodzą na przeciw parą młodym i wydają zezwolenia na takie śluby.

Zaproszenia na ślub

Przygotowania do ślubu w plenerze

To będzie wielkim wyzwaniem – musimy się zastanowić czy na otwartym terenie zorganizujemy tylko przysięgę czy również zabawę. Coraz modniejsze są imprezy weselne na otwartym terenie a firmy zajmujące się organizacją wesel chętnie się tym zajmą. Jeśli chcemy zorganizować wesele inne od wszystkich warto jest się nad tym zastanowić ponieważ może być ono na prawdę wyjątkowe. Jednak mimo to, że rezygnujemy  z sali weselnej to nie możemy zapomnieć o podstawowych elementach każdego wesela. Zaproszenia dla gości wysyłamy informując gości o miejscu, w którym odbędzie się wesele. Zawieszki na alkohol oczywiście będą obowiązkowe – świetnie będą dodawać kolorystyki naszemu przyjęciu.

Ślub w plenerze to świetna alternatywa dla tradycyjnych wesel – jest to coś co w Polsce dopiero raczkuje jednak podejrzewamy, iż za parę lat będzie czymś normalnym i równie popularnym.

Udostępnij ten wpis

Comments (6)

 • Jarek Odpowiedz

  Ślub w plenerze to świetna sprawa – sam na takim byłem i bylo naprawdę fajnie 🙂

  11 kwietnia 2016 o 09:51
 • Justyna Odpowiedz

  Jak koleżanka wypisywała zaproszenia dla gości to też pisala, że ślub odbędzie się w plenerze 😉

  12 kwietnia 2016 o 15:18
 • kama Odpowiedz

  Byłam na takim i naprawdę ekstra sie bawiłam !

  13 kwietnia 2016 o 15:44
 • Natalia1982 Odpowiedz

  Mimo, że ślub nowoczesny to i tak zawiera różne rzeczy z tradycyjnego wesela np. zawieszki na alkohol 🙂

  15 kwietnia 2016 o 12:53
  • Agata Bajbus Odpowiedz

   Zawieszki na alkohol będą jeszcze bardzo długo modne 😉

   15 kwietnia 2016 o 13:17
 • kamilaaa24 Odpowiedz

  A już myślałam, że ślub w plenerze to tylko w filmach 😉

  26 kwietnia 2016 o 11:17

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Nazwy marek i firm: Pampers, Rafaello, Ferrero Rocher oraz Mon Cheri są własnością ich prawnych właścicieli i zostały użyte tylko i wyłącznie w celach informacyjnych.